“Barış Pınarı, terör koridorunu kaldırmak adına önemli bir operasyon”
501
post-template-default,single,single-post,postid-501,single-format-standard,bridge-core-2.7.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-25.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

“Barış Pınarı, terör koridorunu kaldırmak adına önemli bir operasyon”

Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sınır hattındaki Şanlıurfa’nın Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.

Dağ, önemli bir dönemde bölgeye yönelik yapılan ziyaretin önemine işaret etti.

Barış Pınarı Harekatı’nın Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu bertaraf etmek amacıyla gerçekleştirildiğine dikkati çeken Dağ, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türk Silahlı Kuvvetlerimiz çok önemli bir süreci geride bıraktı. Tabi süreç devam ediyor. Barış Pınarı Harekatı, bu terör koridorunu tamamen ortadan kaldırmak, bölgedeki terör unsurlarını bir tane bile kalmadan yok etmek adına önemli bir operasyon. Bölge halkımızda, bu süreçte operasyona ciddi bir destek verdiler. Bizler de onlarla birlikte olduğumuzu belirtip, operasyonla ilgili süreci istişare etmeye çalıştık. ”

Uluslararası mekanizmanın sınırın Suriye tarafında oluşturmaya çalıştığı terör koridoruna kesinlikle fırsat verilmeyeceğini vurgulayan Dağ, bölge halkına sürece olan katkılarından dolayı teşekkür etti.