“Doğru işleri hayata geçirmeye gayret ettik”
434
post-template-default,single,single-post,postid-434,single-format-standard,bridge-core-2.7.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-25.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

“Doğru işleri hayata geçirmeye gayret ettik”

Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Kınık İlçe Başkanlığının Delez Yaşam Vadisi’nde düzenlenen 7. Olağan Kongresi’ne katıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Dağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar ve parti yöneticileri olarak doğru işleri hayata geçirmeye gayret ettiklerini söyledi.

Türkiye’nin hak ve hukukunu sınır dışında da muhafaza etmeyi sürdüreceklerini vurgulayan Dağ, şöyle konuştu:

“Suriye’de ne işiniz var’ diyorlar? ‘Libya’da ne işiniz var’ diyorlar. Arkadaş, Suriye’de ABD’nin, İran’ın ve Rusya’nın ne işi var? Hangisinin sınırında? Onlar oralardan gelirken, 911 kilometre sınırımız olan bir ülkede biz olmayacak mıyız? CHP, bir mezhepsel örgüt zihniyetiyle hareket ederek böyle bir yol izliyor. Ve vatana ihanet edecek noktada bir tavır içinde oluyor.  Libya’da askeri anlaşma yapmamızın nedeni Doğu Akdeniz’deki petrollerde Türkiye olmadan bir plan kuranların planını bozmak içindi. Biz elimiz kolumuz bağlı mı bekleyecektik. Burada bir taraf olduk.”

Kongrede, konuşmaların ardından protokol üyeleri salonda bulunan kadınlar birlikte, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü pastasını da kesti.