“Seçim dönemi de dahil huzuru bozacak hiçbir şeye mahal vermeyeceğiz”
649
post-template-default,single,single-post,postid-649,single-format-standard,bridge-core-2.7.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-25.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

“Seçim dönemi de dahil huzuru bozacak hiçbir şeye mahal vermeyeceğiz”

Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, saldırının gerçekleştiği Kubilay Caddesi’ndeki seçim ofisini ziyaret etti.

Dağ, kendisini karşılayan CHP Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Cindi Can Polat ve partililere “geçmiş olsun” dedi.

İzmir’in huzurlu bir şehir olduğunu dile getiren Dağ, bu tür olayların yaşanmaması gerektiğini belirtti. Dağ, demokrasiye inandıklarını, bu nedenle bir siyasi partinin ofisine yapılan saldırıyı tasvip etmediklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Seçim dönemi de dahil huzuru bozacak hiçbir şeye mahal vermeyeceğiz, mahal verenleri de içimizde barındırmayacağız. Kendi içindeki bir mevzu, bir siyasi olay değil, adli olay ama adli bir olay bile olsa siyasi partinin seçim bürosuna yapılan bir olay. Bu açıdan geçmiş olsun ziyaretinde bulunmak istedik.”

Dağ, 2011’de milletvekili adayı olduğu dönemde partisinin Onur Mahallesi’ndeki seçim ofisine yapılan saldırıyı hatırlatarak, “Ne yazık ki böyle hadiseler zaman zaman yaşanıyor.” ifadesini kullandı.

Dağ’ın ziyareti sırasında CHP’nin Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay da seçim bürosunu ziyaret etti, bu tür saldırıları onaylamadıklarını kaydetti.