“100 kadar çiçek çeşidi ile Türkiye’nin ihtiyacının yüzde 70’ini Bayındır karşılıyor”
609
post-template-default,single,single-post,postid-609,single-format-standard,bridge-core-2.7.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-25.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

“100 kadar çiçek çeşidi ile Türkiye’nin ihtiyacının yüzde 70’ini Bayındır karşılıyor”

Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bayındır Belediyesinin işbirliğinde düzenlenen 22. Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali’ne katıldı.

Festival kapsamında Atatürk Caddesi’nde düzenlenen kortej yürüyüşüne Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi ve Köy-Koop Genel Başkanı Neptün Soyer, protokol üyeleri, üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

Bayındır Stadyumu’nda düzenlenen açılış töreninde konuşan Hamza Dağ, İzmir ve Bayındır’ın binlerce yıllık tarihi boyunca farklı kültürlere ev sahipliği yaptığını belirtti.

Çiçekçiliğin gelişmesine büyük önem verdiklerini, sadece bu çiçekçilikte değil tüm alanlarda Bayındır’a hizmet vermeyi sürdüreceklerini ifade eden Dağ, “Çiçeğin başkenti Bayındır ve bu ismi sonuna kadar hak ediyor. 100 kadar çiçek çeşidi ile Türkiye’nin ihtiyacının yüzde 70’ini Bayındır karşılıyor. Türkiye’ye çiçek üretimini öğreten bu ilçedir.” dedi.