“Edepsizliklerini İzmir’imize mal edemezler! “
755
post-template-default,single,single-post,postid-755,single-format-standard,bridge-core-2.7.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-25.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

“Edepsizliklerini İzmir’imize mal edemezler! “

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir’in Menemen ilçesinde bulunan Şehit Hakan Gülşen Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, İmam Hatip okulları kuruluş yıl dönümü etkinliğine katıldı.

 

“Hal ile tebliğin üzerinde durmalıyız”

Katıldığı programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşan Dağ, konuşmasında İmam Hatip okullarının ve bu okullarda öğrenim gören öğrencilerin üzerlerinde her daim beyaz bir gömlek taşıdıklarının altını çizerek “Her zaman toplumda bir takım nifak tohumları ekme gayesi taşıyan insanlar olabilir. İmam Hatip’li olmanız dolayısıyla sizlere olumsuz yaklaşmak isteyen fitneciler de olabilir. Farklı muameleye maruz kalmanız, bu vatanın birer evladı olan ve diğer okullarda okuyan arkadaşlarınızla beraber olmanıza engel değildir. Yapılması gereken, insanları değerlendirirken hangi okullarda okuduklarına değil, zeka, kapasite, beceri gibi etkenlere bakarak değerlendirmektir. Sizin üzerinizde her daim beyaz bir gömlek vardır ve bu davranışlardan uzak kalmak suretiyle bu gömleği temiz tutmalısınız. Okulda, dışarıda ve aile ortamında, her nerede olursanız olun davranışlarınıza özen göstermelisiniz. Bu şekilde hal ile tebliğin üzerinde durmalıyız.” ifadelerine yer verdi.

“Biz yaşadık, siz yaşamayın diye çalıştık”

İmam Hatip okullarının, kurulduğu zamandan bu yana dönem dönem çeşitli sorunlarla karşı karşıya bırakıldığına vurgu yapan Hamza Dağ “Bu sıralarda büyümüş bir abiniz olarak söyleyebilirim ki; İmam Hatip okulları ve bu okulların öğrencileri, tarihte sık sık çeşitli engellemelerle karşılaştı. Kapısına kilit vurulmasa bile, bu engellemelerle beraber İmam Hatiplerin eğitim-öğretim hayatında rekabet gücünün azaltılması politikaları uygulandı. Bizler bu dönemleri gören ve yaşayanlar olarak, sizler aynı sıkıntılarla karşılaşmayın diye elimizden gelen mücadeleyi verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Katsayının kalkması ile getirdiğimiz adaletin sürekliliği esastır. Hiçbir ayrım gözetmemek şartıyla, tarihten ders almalı ve geleceği o şekilde görmelisiniz.” dedi.

“İzmir ile ilgileri yok”

Hayatının önemli bir kısmını İzmir’de geçirdiğini söyleyerek, YouTube üzerinden yayınladığı bir video nedeniyle gözaltına alınan sosyal medya fenomenini hatırlatan Dağ, konuşmasını şu sözlerle bitirdi.

“Ben çok uzun yıllar İzmir’de yaşadım. Bu şehri ve insanını tanıyorum. Birtakım şeyleri İzmirliliğe sığınarak meşrulaştırmaya çalışanların İzmirli olmak ile de İzmir ile de herhangi bir ilgileri olduğunu düşünmüyorum. Son günlerde bir tane sosyal medya kullanıcısının, İzmir’de, çocuklara para karşılığında hiç olmayacak bir şey yaptırdığını öğrendik. Sonrasında bu kişi gözaltına alındı. Bu yapılan ahlaksızlıktır. Bu edepsizliğin İzmir ile ne ilgisi olabilir? Kendi edepsizliklerini güzel İzmirimize mal edemezler.”