İZMİR GENÇLİK MERKEZİ

İzmir’in gençlerine yönelik sağlam bir sosyal altyapı oluşturmak ve onların potansiyellerini en üst düzeyde değerlendirmelerine olanak tanımak amacıyla “İzmir Gençlik Merkezleri”ni hayata geçireceğiz. Şehrimizin çeşitli noktalarında kuracağımız bu merkezlerde gençlerimize çok yönlü imkanlar sunacak, onların kişisel gelişimlerini, kültürel ve sosyal yetkinliklerini artırmalarına destek olacağız.

İzmir Gençlik Merkezleri, gençlerimizin kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak çeşitli programlar ve etkinliklerle dolu olacak. Kültür ve sanat programları ile gençlerimizin sanatsal yönlerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini sağlayacağız. Aynı zamanda kişisel gelişim programlarıyla gençlerimizin kendilerini tanımalarına, hedeflerini belirlemelerine ve bu hedeflere ulaşmak için gereken adımları atmalarına destek olacağız.

Sosyal ve sportif etkinlikler düzenleyerek gençlerimizin enerjilerini pozitif yönde kullanmalarını sağlayacak, sosyal etkileşimlerini artıracak ve sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemelerine destek olacağız. Ayrıca, İzmirli gençlerimizin yurt içi ve yurt dışında çeşitli projelere katılabilmesi için gerekli destekleri ve kaynakları sağlayacağız.

Staj programları ile gençlerimizin meslek hayatına daha sağlam bir adım atabilmeleri için fırsatlar yaratacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumlarla işbirliği içinde gençlerimize staj imkanları sunacak, onların iş dünyasını tanımalarına ve tecrübe kazanmalarına olanak sağlayacağız.