İZMİR SANAT AKADEMİSİ

Gençlerimizin sanatın her alanında yeteneklerini geliştirmelerine olanak sağlamak için “İzmir Sanat Akademisi” projesini hayata geçireceğiz. Bu akademi, gençlerimizin sanatsal yeteneklerini keşfetmelerine, geliştirmelerine ve sanat dünyasında başarılı bir kariyere adım atmalarına olanak sağlayacak eşsiz bir platform olacak.

İzmir Sanat Akademisi, şehrimizin farklı noktalarında gençlerimizin erişimine açık olacak. Bu akademilerde görsel sanatlar, sahne sanatları, ses sanatları, fotoğrafçılık eğitimleri, senaristlik ve yönetmenlik akademileri gibi birçok farklı sanat dalında eğitimler verilecek.

Gençlerimiz bu akademilerde yeteneklerini keşfedecek, ustalarla bir araya gelerek deneyimlerini paylaşacak ve kendilerini sanatın her alanında geliştirebilecekler.

Şehrimizin her ilçesinde kuracağımız sanat merkezleri ile gençlerimiz sanata daha kolay erişim sağlayacaklar. Bu merkezlerde aldıkları kurslar sonrasında ise İzmir Sanat Akademisi’nin sunduğu imkanlarla sanatsal gelişimlerini daha da ilerletebilecekler.