KAMPÜSLER

  • İzmir Bilim Merkezi
  • Kütüphane
  • Ödev ve Etüt Merkezi
  • Eshot Exspress Öğrenci Hatları
  • İzmir Büfe
  • İzmir Öğrenci Yurtları

 

İzmir Bilim Merkezi: Farklı yaş gruplarındaki bireyleri bilimle buluşturacak, teknoloji ve bilimi anlaşılabilir hale getirecek bir merkezi kurmayı hedefliyoruz. Özellikle lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik akademiler ve atölyelerle bilimi sevdirecek çalışmalar yapacağız. Bu merkez, içeriği ve mimarisiyle şehrimizin önemli bir cazibe merkezi olacak.

 

Kütüphane: Şehrimizin üç farklı noktasında 7 gün 24 saat hizmet verecek kütüphaneleri açacağız. Dijital ve matbu kaynaklara erişimi sağlayacak bu kütüphanelerde gençlerimiz ve hemşehrilerimiz çay, kek ve çorbayı ücretsiz olarak alabilecekler. Ayrıca, geçtiğimiz haftalarda kaybettiğimiz bilge kadın Alev Alatlı’nın adını bir kütüphanemize vereceğiz.

 

Ödev ve Etüt Merkezi: Öğrencilerimizin derslerine destek olmak ve başarılarını artırmak için ödev ve etüt merkezleri kuracağız. Burada gençlerimiz ders çalışabilecek, zorlandıkları konuları öğretmenlerine danışabilecekler. Ayrıca online eğitim paketleriyle de öğrencilerimize destek olacağız.

 

ESHOT Exspress Öğrenci Hatları: Şehrimizdeki 9 üniversitenin ana kampüslerine yurtlardan ekspres ulaşım sağlayacak ESHOT öğrenci hatları oluşturacağız. Bu sayede öğrencilerimiz zaman kaybetmeden, konforlu bir şekilde okullarına ulaşabilecekler.

 

İzmir Büfe: Eğitim kampüslerinde başlatacağımız İzmir Büfe uygulamasıyla vize ve final dönemlerinde gece ders çalışan öğrencilere çay, kahve, çorba, gevrek ve boyoz gibi ikramlar sunacağız.

 

İzmir Öğrenci Yurtları: Üniversitelerimize yakın bölgelerde öğrenci yurtları inşa ederek gençlerimizin barınma ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Bu yurtlar, öğrencilerimize konforlu ve güvenli bir yaşam alanı sunacak, eğitimlerine daha iyi odaklanmalarını sağlayacak.